"Интер" върти състава за мача с „Лудогорец“

Италианците без тренировка в Разград

Треньорът на „Интер“ Антонио Конте ще направи доста промени в титулярния състав за предстоящия мач с „Лудогорец“. Двубоят от 1/16-финалите на Лига Европа е в четвъртък от 20 часа на стадиона в Разград.

Конте ще даде почивка на част от тутулярите, тъй като календарът на тима му е изключително натоварен. На вратата се очаква да започне Даниеле Падели, който е подложен на доста критики заради представянето си в последните три мача, в които трябваше да замести контузения Самир Ханданович. Пред него ще действат Алесандро Бастони, Андреа Ранокиа и Данило Д’Амброзио. В халфовата линия от първата минута ще започне Кристиан Ериксен, подпомаган от Борха Валеро и Матиас Весино. По фланговете се очаква да действат Кристиано Бираги и Виктор Моузес. Атаката ще водят Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес, като се очаква голямата звезда Ромелу Лукаку да получи почивка. Контузени в състава на Конте са Себастиано Еспозито, Стефано Сенси и Роберто Галярдини.

Конте ще предприеме ротации, тъй като „Интер“ води люта битка за титлата в Италия и лидерите на отбора трябва да бъдат предпазени от претоварване.

В неделя вечерта „нерадзурите“ се свлякоха от първо на трето място в класирането, след като паднаха от „Лацио“ с 1:2. Така тимът на Конте остана с 54 точки, римските „орли“ са с 56, а лидер е „Ювентус“ с 57 точки.

Междувременно от „Лудогорец“ обявиха още организационни детайли за предстоящия мач. Домакините информират, че фенове с артикули на „Интер“ няма да бъдат допускани на трибуните извън сектора за гости. Вчера на клубните каси бяха останали ограничени количество билети, като се очаква до началото на срещата всички пропуски да бъдат изкупени.