Конкурентите на

Конкурентите на "Байерн" стъпиха накриво

Основните конкуренти на "Байерн" за титлата направиха грешни стъпки в срещите си от втори кръг в Бундеслигата.

Най-зле се представи %Борусия" (Д), който отстъпи с 0:2 в гостуването си на "Аугсбург". Фелик Удокай откри в 40-а минута, а в 54-а Калиджури довърши „жълто-черните“ с втори гол.

"Лайпциг" също не успя да вземе трите точки при визитата си в Леверкузен на местния "Байер". През лятото двата тима загубиха големите си звезди Тимо Вердер и Кай Хаверц, които бяха закупени от "Челси". Въпреки това двубоят на ст. „Бай Арена“ бе доста интересен. В 14-а минута Емил Форсберг откри за тима от "Лайпциг" след асистенция на Юсуф Поулсен. Шест минути по-късно обаче Керем Демирбай изравни за „аспирините“ и въпреки усилията на двата тима равенството 1:1 се запази до края на срещата.

Представилият се силно през миналата кампания тим на "Борусия" (Мьонхенгладбах) пък не успя да преодолее на своя стадион "Унион" (Берлин). Двубоят завърши 1:1, като головете паднаха през втората част. Маркус Тюрам вкара за „жребците“ в 56-а минута, а в 79-а Нико Шлотербек донесе точката на гостите от Берлин.