Снимки
Фернандо Каранга вече не е футболист на ЦСКА-София. Снимка: БГНЕС

Фернандо Каранга напусна ЦСКА само часове преди първия мач от Лига Европа срещу „Рига“. Двубоят на стадион „Българска армия“ е в четвъртък от 20:45 часа, а „червените“ ще са без голямата си звезда.

Каранга се сбогува със съотборниците си и се качи на самолета за Китай. Новият му клуб е 14-ият в местното първенство „Хенан Дзиение“. В касата на ЦСКА пък ще влязат 4 милиона долара. Треньор на отбора е южнокореецът Вое-Рон Чан, който поема поста през април тази година. В състава има общо четирима чужденци – бразилецът Иво, португалците Рикардо Ваз Те и Орландо Са и камерунецът Кристиян Басогог.

През миналия сезон треньор на тима бе българинът Ясен Петров. Пловдивчанинът изпълни мисията си да запази елитния статут, оставайки на 14-ото място в класирането, след което се раздели с клуба. Така Каранга се превръща в един от най-скъпо продадените играчи, които си тръгват от българското първенство. Както е ясно, той настояваше за трансфер още през зимната пауза и категорично отказваше да остане в тима.

Напускането на Каранга бе прието „на нож“ от феновете, тъй като ЦСКА на практика остава само с един нападател за мача с „Рига“. Това е 19-годишният Тонислав Йорданов. Другата алтернатива – Кирил Десподов, е контузен и ще остане на пейката, като ще влезе на терена само при негативен развой на срещата.

Нещата за Нестор Ел Маестро стават още по-тежки, тъй като очакваният заместник на Каранга – Мичел Дъглас, по всяка вероятност няма да дойде на „Армията“. Той бе считан за сигурно ново попълнение, но в крайна сметка е предпочел оферта от Португалия. Така на практика в клуба търсят спешно поне един нападател, който обаче със сигурност няма да играе срещу „Рига“.