Най-добрият ни футболист за миналата година Кирил Десподов отбеляза три гола за победата на „Щурм“ (Грац) с 4:0 като гост на „Санкт Пьолтен“ в среща от 12-ия кръг на австрийското първенство.

Така националът ни вкара първите си попадения за 2019 година в официален двубой и първи за австрийския състав.

Десподов оформи хеттрика си между 50-ата и 79-ата минута на мача, а в 80-ата треньорът Нестор Ел Маестро реши да го замени и нашето момче заслужено прие аплодисментите от публиката.

След победата „Щурм“ се изкачи на петата позиция в класирането с 20 точки, а лидерът „Залцбург“ има 29 и мач по-малко.

По темата: Кирил Десподов