Кесие донесе точка на „Милан“ в Неапол

Тимовете на „Наполи“ и „Милан“ поделиха точките след равенство 2:2 пред празните трибуни на „Сан Паоло“ в двубой от 32-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините започнаха по-добре срещата, но се оказаха в ролята на догонващи след точната интервенция на Тео Ернандес в 20-та минута. Натискът на неаполитанци даде резултат и четвърт час по-късно Джовани Ди Лоренцо възстанови паритета. Възпитаниците на Дженаро Гатузо, който се изправи срещу бившия си отбор, владееха инициативата и след точно час игра Дрис Мертенс направи обрата пълен след асистенция на Хосе Кайехон.

Въпреки добрата си игра, „Наполи“ инкасира изравнителен гол, реализиран от Франк Кесие от дузпа в 73-та минута. В края на срещата Алексис Салемакерс си изкара на бърза ръка два жълти картона и пое преждевременно към съблекалнята на „росонерите“. Точката остави „Наполи“ на две пред „Милан“ в борбата за място в евротурнирите догодина. В следващите си мачове „Милан“ приема у дома „Парма“, докато „Наполи“ гостува на „Болоня“.

Останалите резултати: Каляри – Лече 0:0, Фиорентина – Верона 1:1, Парма – Болоня 2:2, Удинезе – Сампдория 1:3.