Казийски най-резултатен при загуба на

Казийски най-резултатен при загуба на "Верона"

Воденият от бившия ни национален селекционер Радостин Стойчев "Блу Волей" (Верона) с Матей Казийски в състава отстъпи на "Веро Волей" (Монца) с 2:3 във втори мач от група А на 1/8-финалите за Купата на Италия по волейбол.

Казийски бе най-резултатен с 23 точки. Аспарух Аспарухов бе титуляр в първата част, след което се появи за кратко в четвъртата част и записа на сметката си 2 точки. Стефан Бойер се отчете с 18 точки. За съперника Донован Дзаворонок бе топреализатор с 29 точки.

Националът Алекс Грозданов и неговият "Консар" (Равена) записаха първа победа в турнира. Състезателите на Марко Бонита надиграха "Топ Волей Чистерна" (Латина) и Георги Сеганов с 3:0 в среща от група Б.

Грозданов бе титуляр и в трите гейма, като се разписа със 7 точки (1 ас, 3 блокади). Най-резултатен бе Джулио Пинали с 16 точки. За съперника Георги Сеганов бе в състава за мача, но не влезе в игра.

Волейболистите на "Кучине Лубе" (Чивитанова) пък се класираха на финал за Суперкупата на Италия. Воденият от Фердинандо де Джорджи тим се наложи над "Итас Трентино" (Тренто) с 3:2 във втория полуфинал, а на финала ги чака "Сър Сейфти" (Перуджа).