Григор Димитров не можа да преодолее коварната съпротива на родения в Русия казахстанския бомбардировач Александър Бублик в четвъртфинален двубой на турнира от сериите АТР 250 в Ченду.

Гришо отстъпи след 150-минутна битка, завършила 7:5, 6:7(9), 6:7(3), като в първия тайбрек пред Димитров се откриха два мачбола, но съперникът ги неутрализира с асове. Общо в мача Бублик реализира 35 директни точки от сервис. Българинът не можа да запише победа номер 300 в кариерата си и за втори път да стигне до предпоследната фаза в турнира в китайския град.

След турнира в Ченду Димитров има 17 победи и 17 загуби от началото на сезона. Следващият турнир, в който Григор ще играе, е в Пекин.