Катрин Тасева спечели сребърни медали на във финалите на топка и бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Катрин, която в събота взе бронз в многобоя, се представи великолепно на топка и беше оценена с 19,950 точки. Невяна Владинова допусна малки неточности в изпълнението си на този уред и остана на шесто място с 19,100 точки. Шампионка на топка стана рускинята Екатерина Селезньова с 20,700 т., а трета е Линой Ашрам (Изр) с 19,600 т.

Тасева продължи стабилното си и класно представяне с финала на бухалки. Чистото й изиграване беше оценено на 20,650 точки и съвсем малко я раздели от златото, което стана притежание на Линой Ашрам от Израел. Израелката получи 20,900 т. Бронзът остана за шампионката в многобоя Александра Солдатова, за чието изпълнение съдиите дадоха 20.050 точки.

На обръч Невяна Владинова изигра много добре своето съчетание, за което получи оценка 20,00 т., с което зае четвърто място. Така тя ще запомни своето участие само с второто й избиране за "Кралица на Световната купа", признание от журналистите, отразяващи надпреварата в "Арена Армеец".

Катрин Тасева пък стана 6-а с 19,600 т. за своята стабилна композиция.

Първа на обръч стана Линой Ашрам (Изр) с 21,200 т. След нея се наредиха рускините Екатерина Селезньова с 21,050 и Александра Солдатова с 20,750 точки.

Ансамбълът на България завърши на шесто място на финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс допуснаха грешка (изпусната топка) и бяха оценени с 21,050 точки.

Българският щаб подаде контестация за преразглеждане на оценката, но тя не беше уважена от съдиите.

Победител на финала на пет топки стана Беларус с 23,600 точки, а втората и третата позиция заеха съответно Япония с 23,250 и Русия с 23,150 точки.

Италия остана на четвърто място. От щаба също подадоха контестация и оценката беше повишена от 21,250 на 21,750.