Катрин Тасева се пребори за бронзов медал в многобоя на световната купа по художествена гимнастика в София.

Вчера Тасева не показа топката си в пълния й блясък и получи 19,800, а на обръч беше оценена с 20,650. Днес обаче тя бе по-уверена на килима и изигра бухалките си с много настроение, а съдиите й присъдиха 21,200 точки. На лента Катя си спести някои елементи и получи 18,500. Така със сбор от 80,150 Тасева грабна бронзовото отличие.

Победителка в многобоя стана рускинята Александра Солдатова с 82,450, а втора е израелката Линой Ашрам (80,450).

Другата представителка на България - Невяна Владинова, допусна груби грешки при изиграванията си на бухалки и лента и завърши на осмо място в многобоя. Въпреки че в първия ден от състезанието Владинова беше страхотна и получи 20,350 на топка и 20,150 на обръч, днес тя допусна груби грешки на бухалки и лента, които й костваха по-предно класиране. На бухалки Неви беше оценена със 17,750, а на лента получи 17,650.

Утре Неви ще играе във финалите на обръч и топка, а Катрин Тасева ще вземе участие на всичките четири - обръч, топка, лента и бухалки.