Капитанът на Хърватия разбра, че с коронавирус на почивката на мача с Турция

Националът на Хърватия Домагой Вида разбра на почивката между полувремената на контролата срещу Турция, че е с положителен тест за коронавирус. Куриозната и стряскаща случка бе обявена от федерацията на страната след мача.

Някои от хърватските играчи са били подложени на повторни тестове в сряда сутринта заради съмнения в първите изследвания, които са им правени. Резултатите пристигнали в щаба на отбора по време на двубоя и капитанът в тази среща Вида чул на полувремето, когато така или иначе го заменили с Филип Юмерович, че неговият тест е позитивен.

Той остава под карантина в Истанбул, което не е проблем за него - бранителят играе за “Бешикташ“ в турския град и живее там.

Мачът завърши 3:3 и бе една от най-интересните контроли на вечерта, като резултатът мина през 1:0 и 2:1 за домакините, 2:3, за да се стигне до равенството.