Камбуров завърза битката за Европа

Мартин Камбуров завърза битката за директната виза между „Левски”, ЦСКА и „Славия”. Нападателят на „Берое” приземи „Славия” на земята с два гола за победата на „зелените” с 2:0. Така той се приближи само на 16 попадения от рекорда на Петър Жеков за голмайстор номер 1 на Първа лига за всички времена.

Домакините показаха на „Славия”, че трудно ще задържат славата си на отбор, който е един от най-убийствените гости в елита. В 10-ата минута Макута копна топката към наказателното поле и намери Фал. Нападателят тръгна да шутира, на Стерякис го спъна – дузпа. Зад топката, естествено, застана Мартин Камбуров. Голмайсторът не даде шанс на гърка – 1:0. До почивката нямаше почти нищо интересно. След нея треньорът на „Славия” Златомир Загорчич потърси промяна, но „Берое” стоеше по-удерено. В 55-ата Октавио с балонен пас намери Камбуров в наказателното поле. Ветеранът овлядя между Попадийн и Виячки, след което с лекота удвои. Малко по-късно бе замемен под овациите на публиката.

След това "Славия" направи всичко възможно поне да намали, но Ганев не позволи това. Камбуров пък приключи с "Берое", защото е наказан за следващата среща с "Лудогорец", а вече има договор с ЦСКА 1948.

"Най-важното е да сме здрави и да няма повече спирания, което за мен е много важно", пожела си Камбуров и благодари на "Берое" и феновете му.

"Славия" остана на точка от "Левски" и ЦСКА (б.р "червените" са с мач по-малко"). "Белите" ще трябва да се надяват за провал на "сините" срещу "Локо (Пд) и на победа над "Лудогорец", ако искат да стигнат до бараж за Лига Европа с "Черно море" или "Ботев" (Пд).