Камбуров неудържим – вкара два на бившия си клуб

„Берое“ срази с 2:0 като гост носителя на Купата „Локомотив“ (Пловдив) в мач от 29-я кръг на Първа лига. Двете попадения за старозагорци отбеляза легендата на пловдивчани Мартин Камбуров, който вече е с 235 гола в българския шампионат и се приближи само на 18 попадения от вечния рекорд на Петър Жеков.

Голаджията се разписа от дузпа в 57-ата минута на срещата на „Лаута“. Нарушението за дузпата бе извършено от Лукас Масоеро срещу Фал, като останаха съмнения дали то бе извън наказателното поле или не.

В 76-ата минута Александър Цветков проби по левия фланг, след което стреля, а Камбуров отклони леко топката, насочвайки я във вратата на Илко Пиргов.

Със загубата си днес „Локомотив“ се отдалечава от призовата тройка и към момента остава на пета позиция с актив от 50 точки. Все пак останалите тимове, борещи се за медалите са в близост – „Левски“ е втори с 53, а ЦСКА и „Славия“ са с по 52. „Берое“ от своя страна вече има 46 точки, но при всички положения ще приключи на шеста позиция в подреждането.