„Арда“ (Кърджали) нанесе втора загуба на Берое под ръководството на Димитър Димитров-Херо. Новакът в елита победи с 1:0 заралии в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в срещата реализира Радорслав Василев след точно изпълнение на дузпа в 42-ата минута. Мартин Камбуров пък се превърна в грешник за „Берое“, след като не успя да донесе поне точка на тима си с пропуск от дузпа в 80-ата минута.

След успеха „Арда“ успя да влезе в Топ 6, каквато беше и целта пред тима на Стамен Белчев преди старта на сезона. „Берое“ пък вече е осми.

След двубоя Белчев похвали футболистите си и призна, че късметът също е бил на страната на неговите момчета. "В Стара Загора се играе трудно. Колективните ни действия дадоха предимство, а и имахме късмет, да не се лъжем. Имаме проблем с умора и контузии, всеки от футболистите трябва да бъде готов, когато му се отдаде възможност, да даде най-доброто от себе си. Поздравявам футболистите за духа. Надявам се да продължим добрите игри и постоянството - футболът не е само да изиграем 1-2 добри мача, а след това да паднеш и да подходиш несериозно", заяви Белчев.

Колегата му в „Берое“ Димитър Димитров пък призна, че на този етап това са възможностите на футболистите. “Допуснахме груба грешка. Основно трябва да търсим грешките в нас. Явно такива са ни възможностите на този етап. Като желание и мотивация нямам претенции към футболистите. Това е въпрос на моментна форма. Но не са виновни футболистите, толкова са им възможностите към този момент“, заяви Херо.