Камбуров донесе победата на „Берое“ и се доближи до рекорда на Жеков

“Берое“ победи с 1:0 новака в елита „Локомотив“ (София) във втория мач от първия кръг на efbet Лига.

Мартин Камбуров вкара единствения гол в 57-ата минута. Десет минути преди края той получи втори жълт картон и бе изгонен.

С попадението си обаче Камбуров продължава да пише история в родния елит. 40-годишният нападател се доближи само на гол от рекордьора Петър Жеков.

В 57-ата минута Кийлън Лебон пробие в наказателното поле, преодолявайки четирима противници, след което намери Мартин Камбуров, който от близка дистанция насочи топката в мрежата за 1:0.

Това бе гол №252 за нападателя в първенството и вече е само едно попадение от изравняване на постижението на Жеков.

Камбуров отбеляза и първия гол за новия сезон, след като в дебютния мач между „Царско село“ и „Черно море“ не бе отбелязано попадение.