Кабаков показа червен картон на Германия
2

Полша взе виза за Евро 2020

Германия спечели с класическото 3:0 гостуването си на Естония в Талин от евроквалификациите в група C, а двубоят на стадион "Льо Кок Арена" беше ръководен от българска съдийска бригада начело с Георги Кабаков.

Успехът на Бундестима дойде след голове през второто полувреме, като още в 14-ата минута Кабаков остави гостите с човек по-малко. Българският съдия беше безкопромисен и изгони Емре Джан с директен червен картон заради фаул на границата на наказателното поле срещу Лиивак, озоваващ се сам срещу Мануел Нойер. Toва е и най-бързият червен картон в европейски квалификации от септември 2003 година. В другата среща от групата Холандия победи с 2:1 Беларус и оглавява класирането с 15 точки. Също с толкова е и Германия, а третият Северна Ирландия има 12 в актива си.

В група Е Уелс и Хърватия завършиха 1:1 във възлов мач, който отложи класирането на балканците.

Резултатът беше открит от Никола Влашич, който даде преднина на гостите, но Гарет Бейл ги наказа в добавеното време на първата част. След равенството Хърватия запази първото си място в класирането с актив от 14 точки. Уелс е четвърти с 8 точки, но с мач по-малко, което оставя момчетата на Гигс с известни шансове за Евро 2020. Вторият Унгария има 12 точки, а трети с 10 е Словакия.

Място на еврофиналите пък си осигури Полша, който във Варшава победи с 2:0 Северна Македония. Халфът на „Лудогорец“ Яцек Горалски игра цял мач за домакините. Преди Полша на Евро 2020 се класираха още Белгия, Италия и Русия.