Жребият размина грандовете за Купата на България

„Левски“, ЦСКА и „Лудогорец“ ще са домакини

Жребият за 1/8-финалите на Купата на България размина фаворите. И трите гранда – „Лудогорец“, ЦСКА и „Левски“ имаха късмет и ще са домакини в сблъсъците, като получиха приемливи съперници. „Сините“ ще играят срещу „Септември“ (Симитли), „червените“ ще приемат „Арда“ в повторение на последния финал, а „орлите“ ще играят срещу победителя от двойката „Локо“ (Горна Оряховица) – „Ботев“ (Враца). Мачовете ще се играят в периода 26-28 октомври.

Жребият бе теглен на живо в студиото на „Диема Спорт“, а минути преди това се изиграха 1/16-финалите.

Там „Лудогорец“ успя да се класира за следващия етап за Купата на България, след като победи с минималното 1:0 „Спартак“ (Варна) в 1/16-финалната фаза на турнира. Двубоят се игра на стадион “Спартак” в морската ни столица, а домакините също оставиха добри впечатления с играта си.

Дузпа в края на първото полувреме обаче реши изхода от срещата, а точен за “орлите” бе Ихинио Марин (45), който попадна за пръв път в стартовия състав на разградчани от 11 месеца насам. Иначе и двата тима бяха без треньорите си, след като Васил Петров е наказан, а Валдас Дамбраускас е заразен с COVID-19.

По същото време „Славия“ достигна до 1/8-финалите за Купата на България.

"Белите" победиха с 3:1 „Марица“ (Пловдив) в града под тепетата, което вдъхнови агитката им да запее за трофея. Веселин Марчев откри за "пиратите" в 39-ата минута. В началото на второто полувреме Ерол Дост изравни след пас на Тони Тасев. В 60-ата минута резервата Питър Макрилос направи 2:1 за гостите от София. В добавеното време Георги Вълчев оформи крайния резултат с точно изпълнена дузпа.

В ранния мач за деня „Черно море“ също се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като победи Миньор Перник с 2:0 на "Стадиона на мира". Попаденията за варненци реализираха Стефан Велев и Зе Гомеш в началните минути на първото полувреме. "Моряците" бяха по-добрия тим и създадоха още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна. След срещата треньорът на „Черно море“ Илиан Илиев посвети победата на съпругата си, а колегата му в „Миньор“ Христо Янев призна, че поражението е заслужено.