Ясни са полуфиналистите в Лига Европа

“Рома“ и „Аякс“ не се победиха, завършвайки 1:1, в драматичен мач от 1/4-финалите в Лига Европа. След равенството и победа на „Рома“ с 2:1 в първия мач в Амстердам римските "вълци" продължават напред в турнира.

Домакините вкараха гол в 9-ата минута, дело на Жордан Верету, но попадението беше отменено заради засада. „Аякс“ отвърна в 13-ата, когато Дави Клаасен можеше да вкара от страхотна позиция, но бранител блокира шута му.

Неотсъдена дузпа в 37-ата минута предизвика гнева на гостите, но реферът беше категоричен, след като видя ситуацията с помощта на ВАР.

Гостите все пак стигнаха до гол в 49-ата минута, в която Брайън Броби прехвърли вратаря на „Рома“ за 1:0.

Минути след това (56) „Аякс“ вкара втори гол, дело на Душан Тадич, но реферът получи сигнал за фаул в атака и отмени попадението.

Разочарованието за гостите беше пълно в 72-ата минута, когато Един Джеко овладя топката в наказателното поле и я прати във вратата за 1:1.

На полуфиналите „Рома“ ще срещне „Манчестър Юнайтед“, а двубоите са на 29 април и 6 май.

„Червените дяволи“ победиха „Гранада“ с 2:0 и продължават напред с общ резултат 4:0. Единсон Кавани откри резултата в шестата минута, а минута по-късно Анхел Ерера от пропусна да изравни с глава.

Минути преди края на мача Хесус Вайехо не се ориентира добре при центриране на „Манчестър Юнайред“ и позволи топката да го удари по главата, за да влезе в мрежата за 2:0.

В другия полуфинал ще се срещнат „Арсенал“ и „Виляреал“.

„Арсенал“ се класира след убедителна победа с 4:0 при гостуването си на „Славия“ (Прага). В рамките на шест минути лондончани решиха всичко. Никола Пепе откри резултата в 18-ата минута, Лаказет удвои от дузпа, а Сака направи 3:0 в 24-ата минута. Лаказет се разписа още веднъж след почивката и с общ резултат 5:1 тимът на Микел Артета се класира за полуфиналите.

„Виляреал“ отстрани „Динамо“ (Загреб) с общ резултат 3:1. В реванша в Испания тимът на Унай Емери водеше с 2:0 на почивката след попадения на Пако Алкасер и Жерард Морено. Хърватите върнаха едно попадение чрез Мислав Оршич в 74-ата минута.