Издънка на „Ювентус“ завърза битката за титлата в Италия

Кристиано вкара в десети пореден мач

Италианският шампион „Ювентус“ направи сериозна издънка в похода си към защита на титлата. Играчите на Маурицио Сари допуснаха обрат и паднаха с 1:2 от „Верона“ в мача от 23-ия кръг на Серия „А“.

Този път недостатъчен за „Старата госпожа“ се оказа дори Кристиано Роналдо, който вкара дежурния си гол. Това бе неговото попадение в десети пореден мач, което е абсолютен рекорд за „Юве“. В последните 15 минути на мача обаче домакините изравниха чрез Борини в 76-ата минута и Пацини от дузпа в самия край. След поражението Сари беше бесен на играчите си. „Не може така левашки да губим точки, това е елементарно. Ще имам разговор с играчите, някои от тях играха несериозно“, ядосан бе спецът, според когото се забелязва отпускане в тима му в неподходящ момент.

Поражението на „Ювентус“ завърза сериозно битката за титлата. Тимът остава лидер с 54 точки, но тази вечер преследвачите имат шанс да намалят разликата. Вторият „Интер“ е с 51 преди градското дерби с „Милан“, а третият „Лацио“ е с 50 преди гостуването на „Парма“.