Ивет спечели с рекорд в Италия

В първия си старт след 9 месеца

Атлет №1 на България за 2019 г. Ивет Лалова се завърна с гръм и трясък на пистата.

36-годишната спринтьорка спечели турнира в италианския град Савона в първия си старт от 9 месеца и половина. Ивет прелетя 200 м за 23,13 секунди, което е рекорд в 9-годишната история на състезанието. Това донесе на звездата ни бонус от 300 евро към премията от 250 евро за първото място. Досегашният рекорд в тази дисциплина в Савона държеше Йоханелис Ерера Абреу (Ит), която финишира за 23,70 сек през 2018 г.

На финала Лалова изпревари общо пет италианки, като втора и трета завършиха Глория Хупър и Алесия Павезе, съответно за 23,47 и 23,91 сек.

Българско участие имаше и на 100 м при мъжете. Петър Пеев измина дистанцията за 10,47 секунди, което е най-добрият му резултат за сезона. 24-годишният ни спринтьор зае шестото, последно място във финала, спечелен от младата звезда на домакините Филипо Торту, който неотдавна навърши 22 г. Торту държи националния рекорд в Италия на 100 м с 9,99 сек. и стана първият в историята атлет от Апенините, слязъл по 10-секундната граница.

Мемориалът „Джулио Отолия“ се провежда без публика и е с благотворителна мисия – подпомагане на борбата с коронавируса.