Ивет Горанова завоюва бронз на Световното

Олимпийската шампионка Ивет Горанова спечели бронзов медал от Световното първенство по карате кумите. В категория до 55 килограма тя победи Дженифър Уорлинг от Люксембург в малкия финал на шампионата на планетата, който се провежда в Дубай.

Българката триумфира в двубоя, след като победи с 4:1 точки и спечели бронзовото отличие само няколко месеца след успеха на Олимпиадата в Токио, предаде БНТ.

Ивет Горанова поведе с 1:0 точки. Малко след това нейният личен треньор Ангел Ленков поиска видеопреразглеждане на ситуация за ипон, но то не беше уважено. 33 секунди преди края Дженифър Уорлинг изравни резултата за 1:1. Успехът дойде в заключителната част от срещата. 16 секунди преди финала Ивет Горанова поведе с 4:1 след присъден ипон. Това донесе пореден успех за България от младата 21-годишна състезателка по карате.

До битката за бронза Ивет Горанова стигна след победа в репешажите срещу Джералдин Пеня Барко от Колумбия след 2:2 и сеншу.

Преди това олимпийската ни шампионка записа две победи, в това число и над Анжелика Терлюга (Украйна), но на четвъртфинала претърпя поражение от Алън Тринити (САЩ). В последствие след контузия на една от състезателките, Ивет Горанова успя да стигне до репешажите на шампионата, а в крайна сметка и до бронзовото отличие.