Иван Влъчков с първо и трето място в GT4 сериите

Пореден успех за пилота на БГ болида Sin Car R1 на "Нюрбургринг"

Иван Влъчков спечели първо и трето място в своя клас в GT4 сериите за Купата на централна Европа на пистата "Нюрбургринг" в Германия. Това е поредният успех на пилота с българския болид Sin Car R1, чийто конструктор Росен Даскалов е и шеф на отбора "София Кар Моторспорт".

В първото състезание Влъчков завърши трети при аматьорите в третия кръг от надпреварата. Той загуби няколко позиции на на старта, после се озова трети в категорията си и 10-и в общото класиране. След това изпревари един от професионалистите, справи се и с Марчинкиевич с Maserati от аматьорите. Това го изведе на втора позиция, а първият - Фасиколо с Maserati, беше над 3 сек. напред. 28 минути след старта Влъчков направи задължителен стопи остана втори. 20 мин. преди края обаче сбърка и излезе в зоната за сигурност, което го свали до 3-ото място и 8-а в общото подреждане, а до финала промени не настъпиха.

Във второто състезание по съкратения вариант на трасето Влъчков стартира втори от всички в своя клас. Той кара така в началото, а после пусна стратегически Ръдест от професионалистите. В следващите обиколки Вълчков поддържаше отлично темпо и задържаше 3-ата позиция и първата в класа. Той беше един от последните, които спряха в бокса в средата на надпреварата, сред което остана първи при аматьорите и 4-и в общото класиране. До финала Влъчков пропусна още един професионалист и финишира като победител и с аванс от 15 сек. пред втория - Марчинкиевич, а двама от профикласа завършиха след него.

"Благодаря на "Дамасцена Алба" АСК, Николай Мончев, семейство Даскалови, невероятните механици, уникалната българска кола Sin Car R1, на моите родители, каза Влъчков след финала. Иван, който вчера стана на 19 години. - Без тях нямаше да съм тук. Благодаря и на всички, които ме подкрепят и са до мен."