Италия надви Холандия, Григоре от „Лудогорец“ с гол за Румъния (ОБЗОР)

Лига на нациите

Италия победи с 1:0 при визитата си на Холандия във втория мач на двата отбора от Лигата на нациите - Лига А, Група 1.

Като цяло гостите имаха повече шансове, а победното попадение за тях отбеляза Николо Барела (45) с глава в самия край на първото полувреме след центриране на Чиро Имобиле. Така „скуадра адзура“ оглави групата с 4 точки, а Холандия и Полша, чийто състав спечели с 2:1 в Босна и Херцеговина, имат по 3. Лошата новина за италианците обаче е, че националът Николо Дзаниоло отново е скъсал връзки - този път в лявото коляно, и ще трябва да се възстановява поне 6 месеца.За него това е пореден голям удар, след като през януари получи същата тежка контузия, но на десния крак.

Защитникът на "Лудогорец" Драгош Григоре пък блесна с гол на рождения си ден при успеха на Румъния в гостуването срещу Австрия с 3:2 в мач от втория кръг на Лига B, Група 1. В началото на втората част Григоре (51) се разписа след статично положение. Топката бе центрирана в пеналта, където футболистът на "Лудогорец" овладя майсторски и вкара без особени трудности навръх рождения си ден.