Един от предварително сочените за фаворити отбори в Копа Америка – Аржентина понесе звучен шамар още на старта на надпреварата.

В група „В“ тимът на Лионел Меси отстъпи с 0:2 от Колумбия, който грабна пълния комплект точки след попадения в заключителните 20 минути на срещата. За „лос кафетерос” успехът отиде в графата исторически, защото това е първа победа над Аржентина във финален турнир от над 20 години. Играчите на Карлош Кейрош демонстрираха сериозен характер и устояха на стихийния натиск в началото на двубоя, след което постепенно наложиха своя стил на игра, за да постигнат така жадувания успех.

Победата дава на Колумбия перфектни изходни позиции към първото място в групата. За лидера на аржентинците Лео Меси пък това бе едва втората му загуба на Копа Америка.

„Тръгваме си оттук, чувствайки горчивина. Имахме шансове през второто полувреме. Очевидно, не искахме да започнем по този начин, но сега трябва да вдигнем глави и да продължим напред. През първото полувреме леко се отдръпнахме назад, но през второто заиграхме открито. Всеки път, когато губим ни е трудно, обикновено го приемаме тежко. Сега трябва да мислим за Парагвай”, сподели звездата на „Барселона“.

Селекционерът Лионел Скалони от своя страна опита да оправдае загубата със състоянието на терена. „Игрището беше ужасно, а имайте предвид, че това е едва първият мач на него. Има много какво да се желае. Мисля, че през второто полувреме се представихме добре. Колумбия е силен отбор и успя да се справи. Искаше ни се да постигнем друг резултат, но така се получи“, заяви наставникът.