Испания достигна до полуфиналите на световно първенство по баскетбол за първи път от 13 години, след като се наложи над Полша с 90:78 във втория мач от четвъртфиналите на шампионата в Китай.

В Шанхай испанците срещнаха по-сериозен отпор само до почивката, която дойде при 5 точки аванс в тяхна полза - 46:41.

През второто полувреме играчите на Серджо Скариоло продължиха да доминират и авансът им стана двуцифрен, което им позволи и да затворят срещата без особени затруднения.

Най-полезен в състава на победителите бе Рики Рубио с 19 точки, а 18 добави Уили Ернангомес.

На полуфиналите Испания ще играе с победителя от мача между Австралия и Чехия в сряда, а нов успех ще ги приближи на една победа от втора световна титла след тази от 2006 година.

За Полша пък предстои участие в двубоите за разпределение на местата от пето до осмо, като следващият съперник на тима ще бъде загубилият от мача между австралийци и чехи.

По-рано днес Аржентина също се класира за полуфиналите след победа с 97:87 над Сърбия.