Новият филм на Мартин Скорсезе „Ирландецът“ си завоюва най-голям брой номинации за предстоящите награди „Изборът на критиците“. Филмът, проследяващ историята на Франк Шийрън, с чийто револвер се прицелва Робърт де Ниро, ще има шанса да прибави в архива си общо 13 статуетки. Въпреки това лентата има 14 номинации, което се дължи на факта, че едновременно Ал Пачино и Джо Пеши ще се борят за наградата в категорията за актьор в поддържаща роля.

„Имало едно време в Холивуд“ на Куентин Тарантино получи 12 номинации. Следват го „Малки жени“ с 9, „1917“ и Marriage Story с по 8, както и Jojo Rabbit, „Жокера“ и „Паразит“ с по 7.

When They See Us на Netflix води по брой номинации сред телевизионните продукции. Нещо повече, след като продуцира още и „Ирландецът“ и Marriage Story, стриймниг гигантът получава общо 61 номинации за тазгодишните награди „Изборът на критиците“. Сериалът When They See Us ще се бори в шест категории, „Това сме ние“ и Schitt's Creek пък ще получат шанс за по пет статуетки.

Ето го и пълният списък с номинациите:

Най-добър филм:

  • „1917“
  • „Пълно ускорение“
  • „Ирландецът“
  • Jojo Rabbit
  • „Жокера“
  • „Малки жени“
  • Marriage Story
  • „Имало едно време в Холивуд“
  • „Паразит“
  • Uncut Gems

Най-добър актьор:

  • Антонио Бандерас („Болка и величие“)
  • Робърт де Ниро („Ирландецът“)
  • Леонардо ди Каприо („Имало едно време в Холивуд“)
  • Адам Драйвър (Marriage Story)
  • Еди Мърфи („Долемайт е моето име“)
  • Хоакин Финикс („Жокера“)
  • Адам Сандлър (Uncut Gems)

Най-добра актриса:

  • Акуафина (“Сбогуването“)
  • Синтия Ериво („Хариет“)
  • Скарлет Йохансон (Marriage Story)
  • Лупита Нионго (Us)
  • Сърша Рнан („Малки жени“)
  • Чарлийз Терон (Bombshell)
  • Рене Зелуегър („Джуди“)

Най-добър актьор в поддържаща роля:

  • Уилям Дефо (The Lighthouse)
  • Том Ханкс (A Beautiful Day in the Neighborhood)
  • Антъни Хопкинс (The Two Popes)
  • Ал Пачино („Ирландецът“)
  • Джо Пеши („Ирландецът“)
  • Брад Пит („Имало едно време в Холивуд“)

Най-добра актриса в поддържаща роля:

  • Лора Дърн (Marriage Story)
  • Скарлет Йохансон (Jojo Rabbit)
  • Дженифър Лопес („Да свалиш Уолстрийт“)
  • Флорънс Пю („Малки жени“)
  • Марко Роби (Bombshell)
  • Жао Сужен – („Сбогуването“)

Най-добър/добра млад(а) актьор/актриса:

  • Джулия Бътърс („Имало едно време в Холивуд“)
  • Роман Грифин Дейвид (Jojo Rabbit)
  • Ноа Джуп (Honey Boy)
  • Томасин МакКензи (Jojo Rabbit)
  • Шахади Райт Джоузеф (Us)
  • Арчи Йейтс (Jojo Rabbit)

Най-добър актьорски състав:

  • Bombshell
  • „Ирландецът“
  • Knives Out
  • „Малки жени“
  • Marriage Story
  • „Имало едно време в Холивуд“
  • „Паразит“

Най-добър режисьор:

  • Ноа Баумбах (Marriage Story)
  • Грета Гъруиг („Малки жени“)
  • Бонг Джуун-хо („Паразит“)
  • Сам Мендес („1917“)
  • Джош Сафди и Бени Сафди (Uncut Gems)
  • Мартин Скорсезе („Ирландецът“)
  • Куентин Тарантино („Имало едно време в Холивуд“)

Най-добър оригинален сценарий:

  • Marriage Story
  • Knives Out
  • „Паразит“
  • „Имало едно време в Холивуд“
  • „Сбогуването“

Най-добър адаптиран сценарий:

  • „Малки жени“
  • A Beautiful Day in the Neighborhood
  • The Two Popes
  • “Жокера“
  • Jojo Rabbit
  • “Ирландецът“

Най-добра кинематография:

  • The Lighthouse
  • „1917“
  • „Пълно ускорение“
  • „Ирландецът“
  • „Имало едно време в Холивуд“
  • „Жокера“

Най-добър продукционен дизайн:

  • „Жокера“
  • „1917“
  • „Малки жени“
  • „Имало едно време в Холивуд“
  • „Ирландецът“
  • „Имението Даунтън“

Най-добър монтаж:

  • Uncut Gems
  • “Пълно ускорение“
  • „Паразит“
  • „Имало едно време в Холивуд“
  • „Ирландецът“
  • „1917“

Най-добри костюми:

  • „Долемайт е моето име“
  • „Рокетмен“
  • „Малки жени“
  • „Имало едно време в Холивуд“
  • „Ирландецът“
  • „Имението Даунтън“

Най-добри прическа и грим:

  • Bombshell
  • „Долемайт е моето име“
  • „Ирландецът“
  • „Жокера“
  • „Джуди“
  • „Имало едно време в Холивуд“
  • „Рокетмен“

Най-добри визуални ефекти:

  • „1917“
  • „Към звездите“
  • The Aeronauts
  • „Отмъстителите: Краят“
  • „Пълно ускорение“
  • „Ирландецът“
  • „Цар Лъв“

Най-добър анимационен филм:

  • Abominable
  • „Замръзналото кралство 2“
  • Как да си дресираш дракон: Тайнственият свят
  • I Lost My Body
  • Missing Link
  • „Играта на играчките 4“

Най-добър екшън филм:

  • „1917“
  • „Отмъстителите: Краят“
  • „Пълно ускорение“
  • Джон Уик 3“
  • „Спайдърмен: Далеч от дома“

Най-добра комедия:

  • „Зубрачките“
  • „Долемайт е моето име“
  • „Сбогуването“
  • Jojo Rabbit
  • Knives Out

Най-добър научнофантастичен или хорър филм:

  • „Към звездите“
  • „Отмъстителите: Краят“
  • Midsommar
  • Us

Най-добър чуждоезичен филм:

  • Atlantics
  • „Клетниците“
  • „Болка и величие“
  • „Паразит“
  • Portrait of a Lady on Fire

Най-добра песен:

  • Glasgow (No Place Like Home) – Wild Rose
  • (I’m Gonna) Love Me Again – „Рокетмен“
  • I’m Standing With You – Breakthrough
    Into the Unknown – „Замръзналото кралство 2“
  • Speechless – „Аладин“
  • Spirit – „Цар Лъв“
  • Stand Up – „Хариет“

Най-добър саундтрак

  • Us
  • “Малки жени“
  • „Жокера“
  • Marriage Story
  • “1917“
  • „Ирландецът“

Най-добър драматичен сериал:

  • „Короната“
  • David Makes Man
  • „Игра на тронове“
  • „Добрата битка“
  • Pose
  • “Наследници“
  • „Това сме ние“
  • „Пазителите“

Най-добър актьор в драма:

  • Стърлинг К. Браун („Това сме ние“)
  • Майк Колтър (Evil)
  • Пол Джиамати („Милиарди“)
  • Кит Харингтън („Игра на тронове“)
  • Фреди Хаймор („Добрият доктор“)
  • Тобайас Мензис („Короната“)
  • Били Портър (Pose)
  • Джеръми Стронг („Наследници“)

Най-добра актриса в драма:

  • Кристин Барански („Добрата битка“)
  • Оливия Колман („Короната“)
  • Джоди Комър („Да убиеш Ийв“)
  • Никол Кидман („Големите малки лъжи“)
  • Реджина Кинг („Пазителите“)
  • Емджей Родригес (Pose)
  • Сара Снуук („Наследници“)
  • Зендая („Еуфория“)

Най-добър актьор в поддържаща роля в драма:

  • Асанте Блак („Това сме ние“)
  • Били Крудуп („Сутрешното шоу“)
  • Азия Кейт Дилън („Милиарди“)
  • Питър Динклидж („Игра на тронове“)
  • Джъстин Хартли („Това сме ние“)
  • Делрой Линдо („Добрата битка“)
  • Тим Блейк Нелсън („Пазителите“)

Най-добра актриса в поддържаща роля в драма:

  • Хелена Бонъм Картър („Короната“)
  • Гуендолин Кристи („Игра на тронове“)
  • Лора Дърн („Големите малки лъжи“)
  • Одра МакДоналд („Добрата битка“)
  • Джийн Смарт („Пазителите“)
  • Мерил Стрийп („Големите малки лъжи“)
  • Сюзан Келечи Уотсън („Това сме ние“)

Най-добър комедиен сериал:

  • „Бари“
  • Fleabag
  • “Прекрасната г-жа Мейзъл“
  • „Мама“
  • One Day at a Time
  • PEN 15
  • Schitt’s Creek

Най-добър актьор в комедия:

  • Тед Дансън („На по-добро място“)
  • Уолтън Гогинс („Еднорогът“)
  • Бил Хейдър („Бари“)
  • Юджийн Леви (Schitt’s Creek)
  • Пол Ръд („Да живееш със себе си“)
  • Башир Салахудин (Sherman's Showcase)
  • Рами Юсеф („Рами“)

Най-добра актриса в комедия:

  • Кристина Апългейт (Dead To Me)
  • Алисън Бри (Glow)
  • Реъчъл Броснахан („Прекрасната г-жа Мейзъл“)
  • Кирстен Дънст (On Becoming a God in Central Florida)
  • Джулия Луис-Драйфус („Вице“)
  • Катрин О'Хара (Schitt’s Creek)
  • Фийби Уолър-Бридж (Fleabag)

Най-добър актьор в поддържаща роля в комедия:

  • Андре Браугър („Бруклин 99“)
  • Антъни Кариган („Бари“)
  • Уилям Джаксън Харпър („На по-добро място“)
  • Даниел Леви (Schitt’s Creek)
  • Нико Сантос („Супермаркет“)
  • Андрю Скот (Fleabag)
  • Хенри Уинклър („Бари“)

Най-добра актриса в поддържаща роля в комедия:

  • Алекс Борстейн („Прекрасната г-жа Мейзъл“)
  • Д'Арси Карден („На по-добро място“)
  • Сиан Клифърд (Fleabag)
  • Бети Гиплин (Glow)
  • Рита Морено (One Day at a Time)
  • Ани Мърфи (Schitt’s Creek)
  • Моли Шанън (The Other Two)

Най-добър минисериал:

  • „Параграф 22“
  • „Чернобил“
  • Fosse/Verdon
  • „Решаващият глас“
  • Unbelievable
  • When They See Us
  • „С години“

Най-добър телевизионен филм:

  • „Брекзит“
  • „Дедууд: Филмът“
  • „В обувките на Сатаната: Ел Камино“
  • Guava Island
  • Native Son
  • Patsy & Loretta

Най-добър актьор в минисериал или тв филм:

  • Кристофър Абът („Параграф 22“)
  • Махершала Али („Истински детектив“)
  • Ръсел Кроу („Решаващият глас“)
  • Джаред Харис („Чернобил“)
  • Джарел Джером (When They See Us)
  • Сам Рокуел (Fosse/Verdon)
  • Ноа Уайл (The Red Line)

Най-добра актриса в минисериал или тв филм:

  • Кейтлин Девър (Unbelievable)
  • Ан Хатауей („Модерна любов“)
  • Меган Хилти (Patsy & Loretta)
  • Джоуи Кинг (The Act)
  • Джеси Мюлер (Patsy & Loretta)
  • Мерит Уивър (Unbelievable)
  • Мишел Уилямс (Fosse/Verdon)
Коментари

Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически. При съгласието Ви, ние ще създадем бисквитка на компютърът ви, която ще бъде запазена следващите 7 дни.

Подобни новини