„Интер“ взе дербито след обрат над „Милан“

Отборът на „Интер“ победи „Милан“ с 4:2 в ломбардското дерби от 23-ия кръг на първенството на Италия. “Росонерите” поведоха с 2:0, но “нерадзурите” съумяха да направят пълен обрат. Срещата се игра на стадион “Джузепе Меаца” пред близо 76 000 зрители.

„Милан“ дръпна с 2:0 с голове на Анте Ребич в 40-ата минута и Златан Ибрахимович в 45-ата.

Второто полувреме обаче започна чудесно за „Интер“ и Марсело Брозович намали изоставането в 51-ата минута, а 120 секунди по-късно Матиас Весино възстанови равенството. Стефан де Врей даде преднина на символичните домакини в 70-ата минута, а Ромело Лукаку затвърди победата с гол в 93-ата минута.

„Интер“ се изравни по точки с лидера „Ювентус“ (54), а „Милан“ остава на осма позиция (32 т.).

Източник и снимка: БГНЕС