„Интер” с обрат срещу „Парма”

„Интер” записа инфарктен обрат срещу „Парма” в Серия А. Шест минути преди края "нерадзурите" губеха с 0:1, но късни попадения на защитниците Стефан де Фрай и Алесандро Бастони спасиха миланския гранд от много неприятната ситуация.

По този начин тимът на Антонио Конте остава на осем точки от временния лидер Ювентус 10 кръга преди края на шампионата.

За „Интер” беше важно да се реваншира след разочароващото домакинско равенство срещу „Сасуоло” (3:3) преди няколко дни, когато изпусна победата в заключителните минути. Колкото до „Парма”, те поведоха рано с гол на Жервиньо и имаха доста положения пред вратата на Самир Ханданович, но ги пропиляха, а в края изравнителното попадение на Де Фрай ги сломи. Последваха червен картон на Юрай Куцка и втори гол за” Интер”.

В следващия кръг "нерадзурите" приемат аутсайдера „Бреша”, а Парма ще гостува на „Верона”.