„Интер“ прекърши „Лудогорец“ в първия им мач от Лига Европа

Италианският гранд „Интер“ записа минимална победа с 2:0 при визитата си в Разград на българския шампион „Лудогорец“ в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа.

„Орлите“ допуснаха гол след 71 минути игра, когато Кристиан Ериксен матира отбраната им, вкарвайки своя първи гол с екипа на „нерадзурите” след пристигането си през януари от английския „Тотнъм“. Дълбоко в добавеното време пък системата за видеоповторения – ВАР, бе използвана за първи път в България. Тогава реферът Карлос дел Серо Гранде отиде да прегледа монитора за игра с ръка на Абел Анисе в наказателното поле след корнер и отсъди дузпа за италианците. Тя бе реализирана от влезлия като резерва Ромелу Лукаку в 95-ата минута.

Класата и опитът от играчите на Антонио Конте наклониха везните от този двубой, но безспорно най-добрият на терена на „Хювефарма Арена” бе Пламен Илиев. Стражът на „Лудогорец“ спаси четири 100-процентови положения за гол, създадени от миланския колос, но при гола не успя да парира удара на датската звезда на „Интер“.

Реваншът на „Джузепе Меаца” е на 27 февруари.