„Интер“ оглави класирането в Италия

Италианският шампион „Интер“ записа четвъртия си успех през сезона, след като спечели с 3:1 при гостуването си на „Фиорентина“ от междинния пети кръг на шампионата.

“Виолетовите” направиха силна първа част и поведоха чрез гол на Сотил (23), но след почивката “нерадзурите” заиграха значително по-добре и стигнаха до пълен обрат след попадения на Матео Дармиан (52), Един Джеко (55) и Иван Перишич (58), като така си тръгнаха от “Артемио Франки” като победители.

Домакините пък завършиха в намален състав след червения картон на Николас Гонсалес (79).

С тази победа „Интер“ оглави класирането с актив от 13 точки, а „Фиорентина“ е шести с 9 пункта.