“Интер“ дръпна с 13 точки на върха в Италия
2

„Юве“ стъпи накриво срещу „Фиорентина“

„Интер“ победи „Верона“ с минималното 1:0 в мач от 33-ия кръг на Серия А, като по този начин увеличи преднината си на върха в класирането. Единственото попадение в срещата падна в 76-ата минута и бе дело на Матео Дармиан.

Благодарение на успеха си "нерадзурите" вече имат 79 точки - на 13 пред втория "Милан", който обаче е с мач по-малко. До края на първенството остават 5 кръга. „Интер" започна по-добре срещата, като създаде две отлични положения за гол в началото на първото полувреме, но с пропуски се отличиха Лаутаро Маринес и Ашраф Хакими.

Гостите отговориха с опасен удар на Димарко, който обаче мина покрай страничната греда. В средата на втората част Мартинес се оказа на много добра позиция в наказателното поле и стреля, но не успя да намери очертанията на вратата. В 70-ата минута домакините можеха да отбележат след удар на Хакими от фаул. Топката обаче срещна напречната греда. В 76-ата минута "Интер" най-накрая се разписа. Хакими намери непокритият Дармиан, който не се поколеба и с удар от наказателното поле направи резултата 1:0.

В същото време „Ювентус“ стигна само до точката при гостуването си на „Фиорентина“ на „Артемио Франки“ в мач от 33-тия кръг на Серия А. Двата отбора завършиха наравно 1:1. Душан Влаховиц изведе „виолетовите“ напред в резултата след точно изпълнена дузпа, а Алваро Мората изравни. „Бианконерите“ определено не успяха да вземат реванш от „Фиорентина“. Последният път, когато двата тим се срещнаха, „Старата госпожа“ загуби с 0:3 в Торино. След равенството "Юве" е трети с 66 точки, докато "Фиорентина" заема 14-ата позиция с 34 пункта.