Инна Ефтимова доминира в спринта на

Инна Ефтимова доминира в спринта на "Нови звезди"

Изявената ни лекоатлетка Инна Ефтимова постигна две победи в спринта на турнира "Нови звезди" в София.

Надпреварата бе генерална репетиция преди държавното първенство по лека атлетика на открито през следващия уикенд. Ефтимова спечели на 100 метра с 11,47 секунди, а на 200 метра тя финишира първа за 23,56 секунди.

В спринта на 100 метра при мъжете триумфира Петър Пеев с 10,45 секунди, като изпревари Светлин Иванов с 3 стотни от секундата. Иванов беше най-бърз на 200 метра с 21,07 секунди, като финишира на 10 стотни пред втория Пеев.

Валентин Андреев спечели на чук с личен рекорд от 67,48 метра. Деян Гемижев също записа две победи, макар и с не толкова впечатляващи резултати - 15,06 метра на гюле и 53,85 метра на диск.

Лиляна Георгиева пък направи ново силно бягане този сезон. Младата атлетка спечели надпреварата на 1500 метра при жените с постижение от 4:25,50 минути. Тя не срещна сериозна съпротива за първото място. Втора се нареди нейната съотборничка Силвия Георгиева с 4:37,90 минути.

В бягането на 3000 метра стийпълчейз при мъжете убедително се наложи Йоло Николов с 8:52,75 минути.