Имобиле задмина Лева за „Златната обувка“

„Лацио“ записа трета поредна победа, след като спечели с 2:0 домакинството си на вече изпадналия „Бреша“. Кореа откри резултата в 17-ата минута, а към края Чиро Имобиле отбеляза поредния си гол. Той събрана сметката си 35 гола в първенството. Чиро изпревари Роберт Левандовски в битката за "Златната обувка" и стана най-резултатният играч в големите първенства на Европа за този сезон.

С успеха си „орлите“ се изравниха по точки с „Аталанта“ и изостават на точка от втория „Интер“ кръг преди края на Серия „А“.

В същото време „Рома“ се наложи с 3:2 като гост на „Торино“ и си гарантира участие в груповата фаза на Лига Европа през следващия сезон.

Един Джеко, Крис Смолинг и Амаду Диавара бяха точни за „вълците“. По този начин Джеко постави рекорд, ставайки едва четвъртият играч в историята на римляните с поне 16 гола в три различни сезона. Останалите са Родолфо Фолк, Педро Манфредини и Амедео Амадей.

Още повече, че босненецът се изравни с Фолк на четвърто място във вечната реализаторска класация на „вълците“ във всички турнири. Двамата имат по 106 попадения.