Илко Пиргов прати „Локо“ (Пд) напред в Лигата на конфедерациите

Вратарят на „Локомотив“ (Пд) Илко Пиргов спаси три дузпи и изпрати тима си в третия квалификационен кръг на новия турнир Лига на конфедерациите.

„Смъфовете“ загубиха реванша като гости на „Словачко“ с 0:1, след като бяха спечелили първия мач в Пловдив със същия резултат. Единственият гол в срещата падна в 26-ата минута, когато точен за домакините беше Властимил Даничек.

Въпреки че през целия двубой чехите диктуваха изцяло играта и не напуснаха наказателното поле на „Локо“ (Пд), те не успяха да стигнат до успеха нито в редовните 90 минути, нито след две продължения.

Така се стигна до ролетката на дузпите, при която в герой на „Локо“ се превърна вратарят им Илко Пиргов. Той спаси първите три изпълнения на домакините, но пропуски на Лукас Салинас и на Емил Янчев за пловдивчани доведоха до решителната пета дузпа. Последен за „Локо“ (Пд) за изпълнение застана Бирсен Карагерен и не сбърка.

Така „Локомотив“ се класира за третия кръг след победа с общ резултат 4:3. Следващият съперник на "смърфовете" ще бъде датският гранд „Копенхаген“, който отстрани категорично белоруския „Торпедо Белаз-Жодино“.

Освен "Локо" в третия кръг ще играе и ЦСКА, който също продължи след дузпи. "Арда" обаче отпадна от надпреварата.