Ибрахимович с гол и автогол за „Милан“

В мач номер 100 за Пиоли

Звездата на „Милан“ Златан Ибрахимович се превърна в главно действащо лице в драматичния мач между „Болоня“ и „Милан“, спечелен от „росонерите“ с 4:2. Срещата бе по-специална за треньора на миланистите Стефано Пиоли, който изведе тима в двубой номер 100.

„Милан“ поведе с два гола през първото полувреме, когато точни бяха Рафаел Леао (16) и Давиде Калабрия (35). Веднага след почивката “рособлу” изравниха след автогол на Златан Ибрахимович (49) и попадение на Муса Бароу (52). В заключителните минути на двубоя “росонерите” стигнаха до победата с голове на Исмаел Бенасер (84)и Ибрахимович (90), който се реваншира по най-добрия начин за попадението в собствената си врата. Домакините пък завършиха срещата с едва деветима играчи след директните червени картони на Адама Сумаоро (20) и Роберто Сориано (58).

Така „Милан“ едва за втори път в клубната си история стартира с 8 победи в първите 9 кръга на Серия А след сезон 1954/55. Грандът поведе в класирането с актив от 25 точки преди неделните дербита „Рома“ – „Наполи“ и „Интер“ – „Ювентус“. „Болоня“ пък е на деветата позиция с 12 спечелени пункта.