Ибра се завърна в игра за „Милан“ при победа над „Торино“

Златан Ибрахимович се завърна в игра, а „Милан“ спечели с 2:0 срещу гостуващия „Торино“ в среща от 17-ия кръг на италианското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Стефано Пиоли събраха 40 точки и имат аванс от 4 точки пред втория „Интер“, който по-късно днес гостува на третия „Рома“.

Шампионът „Ювентус“ прекъсна серията от 27 мача без поражение в калчото на "росонерите" в сряда, но попадения през първото полувреме на Рафаел Леао и Франк Кеси от дузпа донесоха победата на тима.

Рикардо Родригес имаше най-добия шанс за гостите, но удари греда от фаул.

"Не бях изненадан от отговора на момчетата. Отборът ни е млад, но е много силен. Изиграхме много добро първо полувреме, след това през втората част беше нормално да имаме известни проблеми. Като цяло съм много доволен", каза Пиоли.

Пет минути преди края като резерва в игра влезе Ибрахимович, за когото това беше първи мач от 22 ноември, когато получи контузия.

"Той се нуждае от още време, за да навлезе отново в игрова форма. Надявам се, че това ще стане възможно най-скоро. Златан е толкова силен във всичко, което прави", коментира наставникът на „Милан“.

Загубата прекъсна серията от четири мача без поражение на „Торино“ и тимът заема 19-ото място в класирането с 12 точки.

Гостите разчитаха основно на солидно представяне в защита, но в 25-ата минута Леао откри резултата, а малко по-късно Кеси реши мача с втори гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Андреа Белоти срещу Брахим Диас.