Ибра се отпуши и спря черната серия на „Милан“

Златан Ибрахимович върна усмивките в „Милан“. Шведската суперзвезда се завърна от първата минута с екипа на "росонерите" от месец май 2012 година. Той се разписа за първи път за клуба от седем години и 250 дни, също така удари греда и негово попадение с глава беше отменено поради засада при успеха с 2:0 над „Каляри“ от 19-ия кръг в Италия.

Именно неговото присъствие в състава помогна на гранда да прекъсне серията си от три мача без победа и без попадение в Серия "А". Младият нападател Рафаел Леао, който си партнираше с Ибра през всичките 90 минути, отбеляза първото попадение в 46-ата минута. Ибрахимович удвои в 64-ата минута с красив гол и подпечата първата победа на гранда за новото десетилетие.

Така „Милан“ има вече 25 точки, а „Каляри“ остана на шесто място с 29 точки след четвъртата си поредна загуба.