И Джокович е номер едно, пак

Новак Джокович загуби първия сет от Хуберт Хуркач, но след това пак показа несломимия си дух и сътвори обрат, за да се класира за финал на “Мастърс” турнира в Париж. Сърбинът отстъпи на полския си съперник с 3:6 в първата част, но после взе следавщите два сета, съответно с 6:0 и 7:6(5), за да си осигури седми финал във френската столица.

Досега Джокера има почти пълна успеваемост и е спечелил пет от шестте си изиграни финала в турнира.

С класирането си на финала Ноле си осигури лидерската позиция в световната ранглиста за рекорден седми път. Досегашното върхово постижение е на Пийт Сампрас, който има шест години, в които е приключвал като №1 - американецът неизменно бе на върха между 1993 и 1998

Във финалния двубой, в който ще играе с Александър Зверев или Даниил Медведев, Новак ще гони още едно постижение. Той ще играе за рекордна титла №37 в турнир от сериите “Мастърс 1000”.

Хуркач успя да пробие в първия сет, което се оказа достатъчно, за да стигне до победата, но след три брейка във втората част, спечелена на нула, Джокович изравни резултата.

Пробив в четвъртия гейм позволи на Новак да поведе с 4:1 в третия сет, но Хуркач върна брейка и изравни до 4:4, а при 5:4 Джокович пропусна мачбол. В тайбрека Хуркач поведе с 3:2, но Джокович обърна до 6:5, след което затвори срещата с втория си мачбол.