Хърватите за „Славия“: Корави българи са

„Белите“ оставиха шансовете си за реванша, въпреки загубата с 0:1 от „Хайдук“.

Медиите в Сплит нарекоха „Славия“ „корави българи“ след двубоя между „белите“ и „Хайдук, в който носителите на купата на България отстъпиха с 0:1.

В същото време треньорът на хърватите Желко Копич изрази увереност, че отборът му ще постигне успех и при визитата си на стадион „Васил Левски“. „През първото полувреме имахме проблеми и позволихме на противника да създаде няколко опасности след контраатаки. На почивката направих корекции, а с надпредването на мача съперникът започна да пада кондиционно и можехме да вкараме и повече попадения. Показахме, че сме по-качественият отбор и смятам, че ще се класираме напред. На реванша в София теренът ще бъде по-добър, тъй като на „Полюд“ имаше концерт наскоро и това се отрази на тревното покритие", коментира треньорът на „Хайдук“. Златомир Загорчич пък призна, че съперникът е стигнал до успеха заслужено, като подчерта, че „Славия“ има своите шансове да продължи напред.

„Изпуснахме три чисти положения. Ако бяхме реализирали поне едно от тях, резултатът можеше да е дори в наша полза. Надеждата ни е в реванша - да вкараме гол и да продължим”, коментира Загорчич. Президентът Венци Стефанов е убеден, че „белите“ имат шансове. „Хайдук“ не е онова страшилище, каквото го описват. Ако вкараме ранен гол, ще се получи", заяви Стефанов.