Снимки
Снимка: БГНЕС

Хърватия се класира на първия си финал на световно първенство, след като стигна до обрат и победа с 2:1 над Англия на "Лужники".

Още в петата минута Киърън Трипиър откри резултата. Иван Перишич изравни в 68-ата. Марио Мандукич направи пълен обрат в 109-ата минута.

Победителят ще спори за титлата с отбора на Франция, а загубилият ще срещне Белгия в мача за третото място.

За хърватите това бе първо участие на полуфинал от 1998 година, докато "трите лъва" достигнаха тази фаза за първи път от 1990-а.

"Шахматистите" пренаписаха историята, след като достигнаха първи финал в своята история.