Холандия е вторият финалист в Лигата на нациите. “Лалетата” победиха с 3:1 Англия в Гимараеш снощи и си осигуриха среща с Португалия в мача за трофея в неделя.

Двата тима направиха доста интересен мач, в който имаше почти всичко - четири гола, дузпа, грешки, отменен гол, продължения и обрат. “Трите лъва” първи взеха преднина в срещата с попадение от дузпа на Маркъс Рашфорд в 32-ата минута, но “лалетата” успяха да направят пълен обрат. Матайс де Лихт изравни в 73-ата минута и редовното време приключи при резултат 1:1, след като гол на Джеси Лингард не бе зачетен заради засада. В продълженията обаче оранжевите показаха по-добра игра и вкараха нови два гола след груби грешки в отбраната на англичаните. В 97-ата минута Кайл Уокър си отбеляза автогол, а в 114-ата минута Куинси Промес реши всичко в полза на Холандия след нов подарък от защитата на “трите лъва”.

Така Холандия се добра до финала и ще се изправи срещу домакина Португалия в битката за трофея в неделя. Англия пък ще трябва да се задоволи с участие в мача за третото място срещу Швейцария.