Холанд приземи Неймар и компания (ОБЗОР)

“Борусия” (Дортмунд) победи с 2:1 ПСЖ в първа осминафинална среща от Шампионската лига.

Звезда на вечерта стана 19-годишният норвежец Ерлинг Холанд, който вкара двете попадения за "жълто-черните" и участваше във всичко по-интересно в тяхната атака. Така той има 10 гола в първите си седем мача от Шампионската лига, което е абсолютен рекорд.

“Имам още да работя, за да стана по-добър. Това е доста коварен резултат, защото ПСЖ разполага с много силен състав и все още има шанс да обърне нещата в реванша”, заяви Холанд след срещата.
“Дортмунд” взе много важен аванс преди реванша в Париж, а ПСЖ показа големи колебания в отбрана, каквито личаха и в някои от мачовете от френския шампионат и турнира за купата.

Отборът на Лусиен Фавр наказа Томас Тухел, който преди ПСЖ водеше именно "жълто-черните". “Борусия“ продължава да преследва първо класиране в четвъртфиналите от 2017-а насам и тази победа бе солидна крачка в тази посока. Не само заради самия резултат, но и заради представянето.

Холанд откри за домакините в 69-ата минута, но шест по-късно Неймар изравни. „Дортмунд” обаче си върна аванса още в следващата атака с феноменално второ попадение на Холанд.