„Херта“ победи с 4:0 „Унион“ в дербито на Берлин

„Херта“ надигра категорично у дома новака „Унион“ с 4:0 в дербито на Берлин – първи двубой от 27-ия кръг в германската Бундеслига.

След нулева първа част домакините проведоха наказателна акция през второто полувреме и реализираха четири безответни попадения във вратата на Рафал Гикиевич. Интригата беше до голяма степен решена след два бързи гола в рамките на минута, отбелязани от Ведад Ибишевич и Доди Лукебакио.

Матеус Куня направи резултата класически след около час игра, а крайното 4:0 оформи Дедрик Боята, който миналата седмица се забърка в скандал, след като влезе в близък контакт със съотборника си Марко Груич по време на успеха при гостуването на „Хофенхайм“ с 3:0 – нещо, което е забранено предвид препоръките за социална дистанция.

Така „Херта“ постигна втора убедителна победа без допуснат гол под ръководството на новия старши треньор Бруно Лабадия след рестарта на Бундеслигата и се изкачи до 10-та позиция в таблицата. „Унион“ е на 12-то място, на четири точки от съперника. В следващия кръг „Херта“ гостува на РБ „Лайпциг“, докато „Унион“ ще търси първа победа след подновяването на шампионата у дома срещу „Майнц 05“, след като отстъпи на лидера „Байерн“ с 0:2 при рестарта. /БГНЕС