„Хебър“ взе юноша за гостуването в Минск

Волейболният ни първенец „Хебър“ (Пазарджик) включи в състава си 16-годишния Иван Сарафов за гостуването в Минск на „Шахтьор“ (Солигорск) в мача реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят е в четвъртък, 28 октомври, от 17.30 часа наше време. След загубата с 2:3 у дома, сега „Хебър“ се нуждае от победа с 3:0 или 3:1, за да продължи. При 3:2 за „тигрите“, ще се играе „златен гейм“.

Пазарджиклии заминаха тази сутрин за Беларус. Поради липса на удобни полети те ще имат две прeкачвания и близо девет часа път до Минск, тъй като ще отбележат над пет часа престой в Турция. При пристигането си в Беларус те ще направят освежително занимание във фитнеса.

16-годишният Сарафов е юношески национал, плод на школата на „Хебър“. Той вече бе с тима за контролите в Италия, а сега бе картотекиран и за Шампионската лига.

„Отиваме в Беларус готови на 100% и без никакви оправдания. Да победим и да отстраним „Шахтьор“. Ние сме по-добрият тим и ще го покажем на терена“, заяви преди тръгване разпределителят Гьорги Гьоргиев.