"Хебър" се приближи до бараж за Първа лига

"Хебър" (Пазарджик) победи "Струмска слава" с 2:0 в Радомир в мач от 20-ия кръг на Втора лига. Крилото на гостите Октай Хамдиев даде аванс на тима си още в началните секунди на двубоя, а началото на второто полувреме Евгени Игнатов (55) удвои преднината на пазарджикли.

По този начин възпитаниците на Николай Митов се изкачиха на петата позиция в класирането с актив от 29 точки, с три по-малко от третия и четвъртия "Спортист" (Своге) и "Лудогорец II", но и с мач по-малко. От своя страна "Струмска слава" остана на 13-о място със 17.

Лидер в класирането е "Пирин" (Благоерград) с 41 точки, а втори е "Локомотив" (София) с 39.