„Хебър“ на победа от волейболната титла

Волейболистите на „Хебър“ (Пазарджик) се доближиха до спечелването на титлата в Суперлигата, след като надиграха „Нефтохимик 2010“ (Бургас) с 3:0 (25:16, 32:30, 25:20) във втория мач от финалната серия, изигран в зала "Васил Левски".

Момчетата на Александър Попов поведоха с 2-0 успеха и се нуждаят от само една победа, за да триумфират с първата си титла. Третият мач от серията ще се изиграе на 15 април (четвъртък) от 18:30 ч. в Бургас, където след ден е и евентуалният четвърти двубоя.

Най-резултатен за победата, както и в първия двубой, бе Брадли Гънтър, който завърши с 23 точки (4 аса, 3 блокади). Теодор Тодоров добави 12 точки за „Хебър“. За съперника Николай Николов завърши с 14 точки, 7 от които от блокада, и бе единственият с двуцифрен актив.