Хаджи-младши вдъхнови “Рейнджърс” за велик обрат в Лига Европа

Синът на румънската легенда Джика Хаджи - Янис, вдъхнови “Глазгоу Рейнджърс” за незабравима европейска нощ.

Шотландският гранд победи португалския “Брага” с 3:2 в 1/16-финален сблъсък от Лига Европа, като само 30 минути преди края изоставаше с два гола.

Франсержо и Абел Руис изведоха “Брага” напред, но тогава на сцената излезе 21-годишният румънец, който със страхотен гол върна “Рейнджърс” в мача. Малко по-късно Джо Арибо изравни, за да дойде нов звезден миг за Хаджи 8 минути преди края.

В мачовете от турнира имаше и българско участие, като то се изразяваше в съдията Георги Кабаков и неговата бригада.

Те ръководиха мач на "Олимпико", в който “Рома” победи с 1:0 белгийския “Гент”. Карлес Перес вкара гола за първата победа на „вълците“ от месец.

Един от фаворитите в турнира “Арсенал” пък се добра до трудна, но много ценна победа с 1:0 като гост на Олимпиакос. Лаказет реализира единственото попадение за „артилеристите“ девет минути преди края на мача.

“Манчестър Юнайтед” завърши наравно 1:1 като гост на “Брюж”. Емануел Денис откри за белгийците, а Антони Марсиал изравни за "червените дяволи". Друг английски тим “Уулвърхемптън” разгроми испанския “Еспаньол” с 4:0 на „Молиню”. Хеттрик за „вълците“ отбеляза Диого Жота. И трите немски отбора „Леверкузен“, „Волфсбург“ и „Айнтрахт“ записаха домакински победи.