Карен Хачанов елиминира Хуан Мартин дел Потро и за първи път в кариерата си се класира на четвъртфиналите на турнир от „Големия шлем“.

Десетият в схемата Хачанов спечели със 7:5, 6:3, 3:6, 6:3 и стана първият руснак, достигнал тази фаза на „Ролан Гарос“ след Михаил Южни през 2010 г.

Руснакът демонстрира прецизна игра от основната линия на корта и успя да се наложи над дел Потро в четири сета. Срещата бе равностойна, но в четвъртия сет Хачанов бе по-свеж и завоюва победата срещу 30-годишния аржентинец след 3.12 часа игра.

За място на полуфиналите Хачанов ще спори с миналогодишния финалист Доминик Тийм (Ав), който си осигури място на четвъртфиналите в Париж за четвърти пореден път след победа с 6:4, 6:4, 6:2 над Гаел Монфис.

Тийм се забавляваше на корта и стана автор на най-атрактивното изпълнение до момента в турнира, като реализира точка с удар между краката с гръб от дъното на корта.

Място в топ 8 намери за втора поредна година намери и Александър Зверев (Гер). Той се наложи над италианеца Фабио Фонини с 3:6, 6:2, 6:2, 7:6 (7:5). Зверев ще има тежка задача в следващия кръг срещу първата ракета в света Новак Джокович, който е в серия от 25 поредни победи на турнири от „Големия шлем“.

При жените защитаващата титлата си Симона Халеп стигна четвъртфиналите на "Ролан Гарос". Румънката изнесе лекция на полската тийнеджърка Ига Свьонтек и я разгроми с 6:1, 6:0 за едва 45 минути.
Третата в схемата Халеп бе почти безгрешна в мача и даде само гейм на навършилата 18 години преди три дни полякиня.

"Имам добро предчувствие. Чувствам се добре на корта и не мисля за резултата", коментира Халеп след мача. На четвъртфиналите тя ще срещне друга млада надежда - 17-годишната Аманда Анисимова (САЩ), която победи в два сета Альона Болшова (Исп) - 6:3, 6:0 за малко повече от час игра.

По темата: Ролан Гарос