Пеп Гуардиола записа победа номер 100 в английската Висша лига, идвайки в мач №134. Това стана при 2:0 над “Шефийлд Юнайтед” с 2:0 у дома. Успехът запази статуквото на върха на Висшата лига, където шампионите са на стряскащите 14 точки зад лидера “Ливърпул” и са изиграли мач повече от "червените".

Постижението на Гуардиола е най-добро в историята на Висшата лига, като досега рекорда държеше Жозе Моуриньо. Специалния спечели 100 победи в първите си 142 мача, което бе считано за недостижимо. Мениджърът на “Ливърпул” Юрген Клоп пък се поздрави със стотния си успех в своя мач №159 начело на мърсисайдци. Гуардиола изпреварва категорично и легенди от ранга на сър Алекс Фъргюсън (162) и Арсен Венгер (179).

"Ще се готвим за следващия сезон в първенството - призна Гуардиола, усмихвайки се след мача. - Може би не сме тренирали достатъчно. Разликата е твърде голяма, нашите цели са други. Трябва да защитим трофеите, които спечелихме миналия сезон - Купата на лигата и Купата на Футболната асоциация. През пролетта се завръща и Шампионската лига. В първенството не виждам възможности за друго, освен за второто място", допълни Гуардиола.

В същия дух се изказа и Серхио Агуеро, който призна, че да се мисли за титлата, вече е на прага на фантастиката. "Да стигнем „Ливърпул” е много трудно” - каза голмайсторът. “Но имаме достатъчно други цели, особено в Европа."

Изпълнителният директор на “Сити” Феран Сориано разкри, че Гуардиола ще седне на преговори с клуба за нов договор през януари, а идеята е отборът отново да бъде подсилен през лятото и да се търси освежаване. "Този състав направи невероятен тригодишен цикъл с огромни успехи - каза каталунецът. - Пеп е наясно какво е нужно, за да го промени и превърне отново в шампионски тим."

"Гражданите" не изиграха силен мач срещу „Шефилд Юнайтед“, особено през първата част. Двата тима се оттеглиха при резултат 0:0, като домакините бяха далеч от формата, която бяхме свикнали да наблюдаваме срещу по-скромните съперници. В началото на втората част обаче Серхио Агуеро откри със своя десети гол през сезона, а 10 минути преди края Кевин Де Бройне оформи крайното 2:0.