Мениджърът на „Манчестър Сити“ Пеп Гуардиола разкритикува публично своите футболисти и сподели, че не е доволен от представянето им срещу „Уест Хем“ в мача от първия кръг на Висшата лига, въпреки че „гражданите“ разбиха съперника си с 5:0 в Лондон.

Хеттрик на Рахийм Стърлинг и голове на Габриел Жезус и Серхио Агуеро донесоха убедителния успех на шампионите, които

излязоха начело в класирането

още на старта. „По отношение на резултата съм доволен. След като спечелихме 14 поредни мача в края на миналия сезон, сега вече имаме 15 поредни победи. Но не съм доволен от представянето. През първото полувреме бяхме невнимателни с подаванията и не бяхме прецизни, коментира Гуардиола.

Системата за Видео-асистент рефер (ВАР), която от този сезон ще действа и във Висшата лига, пък взе две важни решения в мача, като първо гол на Жезу бе отменен, а след това изпусната от Агуеро дузпа бе пребита, като при втория опит аржентинецът не сбърка. „Единственото ми желание е

ВАР да не прави грешки

Моля ви. Ако е засада, е засада. Ако е игра с ръка, е ръка. Правилата са правила, няма проблем. Единственото ми притеснение е ВАР да не прави грешки. Но мисля, че така ще бъде по-честно", сподели испанският специалист.

В друг знаков двубой от кръга с два гола на Хари Кейн и един на новото попълнение – Танги Ндомбеле, „Тотнъм“ стартира новия сезон с победа, надделявайки у дома над новака „Астън Вила“ с 3:1. „Шпорите” трябваше да стигат до пълен обрат на „Тотнъм Стейдиъм”, след като Джош МакГин бе дал аванс на „виланите” след едва девет минути игра. В останалите мачове „Ливърпул“ удари „Норич“ с 4:1, „Борнемут“ и „Шефийлд Юнайтед“ направиха 1;1, „Бърнли“ победи с 3:0 „Саутхемптън“, „Кристъл Палас“ и „Евертън“ не излъчиха победител за 0:0, а „Брайтън“ взе визитата си на „Уотфорд“ с 3:0.