Гуардиола ликува в Мадрид (ОБЗОР)

“Манчестър Сити” постигна впечатляваща победа с 2:1 над “Реал” (Мадрид) на "Сантяго Бернабеу" в осминафиналите на Шампионската лига. Така "гражданите", които са наказани да не участват в следващите две издания на турнира, се приближиха към класиране сред най-добрите осем след фантастичен 4-минутен обрат преди реванша.

Англичаните бяха по-активният и по-амбициран отбор и заслужено триумфираха, макар че се оказаха изоставащи в резултата в 60-ата минута след гол на Иско. В 78-ата Габриел Жезус изравни, а четири след това Кевин де Бройне от дузпа оформи крайния резултат. Освен това в края на мача Серхио Рамос получи червен картон и ще пропусне реванша. Мениджърът на “Манчестър Сити“ Пеп Гуардиола пък се превърна в наставника с най-много победи в елиминациите на Шампионската лига. Той записа 28-и успех и задмина Карло Анчелоти, Жозе Моуриньо и Сър Алекс Фъргюсън. Гуардиола също така е едва вторият треньор след Отмар Хитцфелд, победил два пъти “Реал” като гост в турнира, но е първият, който го прави с два различни отбора.

Червеният картон на Серхио Рамос е негов четвърти на най-голямата европейска сцена, с което се изравни на върха в тази антикласация със Златан Ибрахимович и Едгар Давидс.